سفرهای آموزشی مرتبط با یوگا، طبیعت گردی و سلامت خانواده 

 

 

موسسه دانش یوگا با بیشتر از سی و چهار سال سابقه خدمت از سال 1363 آموزش یوگا را به هزاران علاقمند آغاز کرده و از سال 1381 با انتشار تنها مجله تخصصی مرتبط با یوگا سال‌هاست در گسترش فرهنگ سلامتی و انعکاس آموزه‌های یوگا و شیوه‌های خوب زیستن در بین ایرانیان نقشی اساسی ایفا کرده است.
موسسه دانش یوگا از سال 1363 تاکنون زمینه شناسایی و معرفی صدها نفر را جهت شرکت در دوره مربیگری یوگا به وزارت ورزش و جوانان (انجمن یوگا) معرفی نموده که شرکت کنندگان پس از اخذ کارت مربیگری همگی در مراکز ورزشی و باشگاه‌ها ، سازمان‌ها و دیگر مکان‌ها به آموزش یوگا به علاقمندان مشغولند.
این مؤسسه همچنین از سال 1375جهت ارتقاء دانش علاقمندان به شرکت در دوره مربیگری یوگا و به منظور کسب تجربه و آگاهی از چگونگی آموزه‌های یوگا در جهان و نیز بازدید از مراکز آموزش یوگا‌ی سایر کشورها سفرهایی را به نقاط مختلف جهان طراحی و به مرحله اجرا درآورده است.
سفرهای فوق به دو بخش تقسیم می‌شوند.

 

1. سفرهای مرتبط با یوگا، سلامتی و طبیعت گردی


این سفرها معمولاً به قصد دیدار با اساتید بزرگ یوگا و بازدید از مراکز مرتبط با یوگا و مدیتیشن و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی منحصر به فرد که به نحوی با سلامتی و آرامش ذهن درارتباط است انجام می‌گیرد.

 

 

2. سفرهای آموزشی


دوره‌های مربیگری یوگای خارج از کشور همه ساله در فصول مختلف در نقاط دور و نزدیک جهان جهت آن دسته از علاقمندانی که مایلند به حرفه مربیگری یوگا روی‌آورند و از این راه ضمن گسترش فرهنگ سلامتی و آموزه‌های یوگا نسبت به اشتغال و درآمدزایی اقدام کنند برگزار می‌گردد.
دوره ها به شرح زیر است:

 

 

  • دوره‌ معلمی بین‌المللی یوگای شیواناندا
  • ( International Sivananda Teacher,s Training Course (TTC

     

 

  • دورۀ معلمی پیشرفته بین‌المللی ‌یوگا TTC
  •  AdvanceTeachers Training Course (ATTC) International 

 

TTC و ATTC دو دوره معلمی بین المللی یوگا است که حدود 50 سال پیش توسط سوامی ویشنودواناندا که به توصیه استادش سوامی‌شیواناندا از هند به کانادا عزیمت نموده بود راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون همه ساله هزاران نفر از علاقمندان به یوگا در این دوره‌ها که به مدت چهار هفته  در مراکز یوگای شیواناندا در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌گردد، شرکت کرده، با فنون حرفه‌ای یوگا آشنا شده، آموزه‌های مرتبط با ذهن و بدن را فرا میگیرند و در پایان دوره هم کارت مربیگری بین‌المللی یوگا را دریافت می‌دارند، این کارت در همه کشورها معتبر بوده و مورد تأیید "Yog Alliance" سازمانی غیر انتفاعی که مراکز معتبر یوگای جهان و مربیان حرفه ای این رشته را مورد ارزیابی قرار می دهد میباشد.

 

 

 

  • شهریه ی دوره TTC و ATTC

شهریه دوره چهار‌هفته ای  TTC و ATTC در کشورهای مختلف جهان متفاوت است. شهریه این دو دوره با توجه به تورم جهانی ، هریکی دوسال افزایش می یابد. در عین حال شهریه دوره بستگی به اقامت درآشرام دارد، هزینه اقامت در خوابگاه ، اتاق با سرویس بهداشتی مشترک، اتاق با سرویس بهداشتی مجزا و اتاق با ایرکاندیشن متفاوت است.

  • شهریه ی دوره  TTC و ATTC برای ایرانیان

با توجه به این‌که از سال 1375 تاکنون همه ساله شرکت‌کنندگان ایرانی به هند سفر کرده و در آشرام یوگای شیواناندا واقع در ایالت کرلا دوره های TTC و ATTC را طی کرده و بیشتر از500 نفر کارت مربیگری بین‌المللی یوگا را دریافت نموده‌اند، طی سال‌های گذشته این مرکزتخفیف قابل ملاحظه‌ای را برای ایرانیان مقیم ایران در نظر گرفته است.

توجه: کلیه کسانی که قصد شرکت در هریک از دو دوره فوق را دارند این نکته را در نظر داشته باشند به مبلغ شهریه تخفیف داده شده به ایرانیان هزینه بلیط رفت و برگشت با هواپیما، دعوت‌نامه، پذیرش، ویزا و سایر خدمات دوره در مدت یک ماه که تقریباً همه ساله با قیمت دلار کم و زیاد می‌شود اضافه می‌گردد.
عزیزانی که مایل به شرکت در دوره‌های TTC  و ATTC هستند می‌توانند از طریق مطالعه دقیق مطالب گفته شده درسایت، اطلاعات لازم را کسب نمایند. عزیزان علاقمند به یوگا و دوره های مرتبط با آن از جمله TTC و ATTC و نیز دیگردوره ها و سفرهای مرتبط با سلامتی و طبیعت‌گردی سفرها و دوره‌های آموزشی داخل و خارج از کشور میتوانند ما را از طریق کانال تلگرام واینستاگرام دانش یوگا دنبال نمایند. در عین حال علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ بروشوراطلاعات مربوط به برگزاری دوره های TTC  و ATTC  به صورت حضوری به دفتر موسسه دانش یوگا مراجعه نمایند.