سفرهای آموزشی مرتبط با یوگا، طبیعت گردی و سلامت خانواده 

 

موسسه دانش یوگا با بیشتر از سی سال سابقه خدمت از سال 1363 آموزش یوگا را به هزاران علاقمند آغاز کرده و از سال 1381 با انتشار تنها مجله تخصصی مرتبط با یوگا سال‌هاست در گسترش فرهنگ سلامتی و انعکاس آموزه‌های یوگا و شیوه‌های خوب زیستن در بین اقشار مختلف جامعه نقشی اساسی ایفا می کند.
موسسه دانش یوگا از سال 1363 تاکنون زمینه شناسایی و معرفی صدها نفر را جهت شرکت در دوره مربیگری یوگا به سازمان تربیت بدنی (وزارت ورزش و جوانان) فراهم نموده که شرکت کنندگان پس از اخذ کارت مربیگری همگی در مراکز و باشگاه‌ها به آموزش یوگا به علاقمندان مشغولند.
این مؤسسه همچنین از سال 1375جهت ارتقاء دانش علاقمندان به دوره مربیگری یوگا و به منظور کسب تجربه و آگاهی از چگونگی آموزه‌های یوگا در جهان و نیز بازدید از مراکز آموزش یوگا سفرهایی را به نقاط مختلف جهان طراحی و به مرحله اجرا درآورده است.
سفرهای فوق به دو بخش تقسیم می‌شوند.

 

1-    سفرهای مرتبط با یوگا، سلامتی و طبیعت گردی


این سفرها معمولاً به قصد دیدار با اساتید بزرگ یوگا و بازدید از مراکز مرتبط با یوگا و مدیتیشن و جاذبه‌های طبیعی و منحصر به فرد که به نحوی با سلامتی در ارتباط است انجام می‌گیرد.

 

 

2-    سفرهای آموزشی


­­­­دوره‌های مربیگری یوگای خارج از کشور همه ساله در فصول مختلف در نقاط دور و نزدیک جهان جهت آن دسته از علاقمندانی که مایلند به حرفه مربیگری یوگا بپردازند  و از این راه ضمن گسترش فرهنگ سلامتی و آموزه‌های یوگا نسبت به اشتغال و درآمدزایی اقدام کنند برگزار می‌گردد.
دوره ها به شرح زیر است:

 

 

  • دوره‌ معلمی بین‌المللی یوگا Teachers Training Course (TTC)  

 

  • دورۀ معلمی پیشرفته بین‌المللی ‌یوگا Advance Teachers  Training Course (ATTC)

 

TTC و ATTC دو دوره معلمی بین المللی یوگا است که حدود 50 سال پیش توسط سوامی ویشنودواناندا که به توصیه استادش سوامی‌شیواناندا از هند به کانادا عزیمت نمود راه‌اندازی شد و تاکنون همه ساله هزاران نفر از علاقمندان به یوگا در این دوره‌ها که به مدت یک ماه در مراکز یوگای شیواناندا در کشورهای مختلف جهان برگزار می‌شود، شرکت کرده، با فنون حرفه‌ای یوگا آشنا شده، آموزه‌های مرتبط با ذهن و بدن را فرا میگیرند و در پایان دوره هم کارت مربیگری بین‌المللی یوگا را دریافت می‌دارند، این کارت در همه کشورها معتبر بوده و مورد تأیید "Yoga Alliance" سازمانی غیر انتفاعی که مراکز معتبر یوگای جهان و مربیان حرفه ای این رشته را مورد ارزیابی قرار می دهد میباشد.

 

 

  • مکان و زمان برگزاری دوره های TTC و ATTC 


دو دوره معلمی و معلمی پیشرفته یوگا همه ساله در مراکز بین المللی یوگای شیواناندا واقع در کشورهای کانادا، بعضی شهرهای آمریکا، ، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، اتریش،بعضی شهرهای هند، تایلند، ژاپن ، ویتنام و برخی ازکشورهای آمریکای لاتین برگزار می‌گردد
زمان: هر یک از دو دوره فوق در بهترین و مناسب‌ترین فصل سال در کشور برگزار کننده دوره اجرا می‌شود.

 

 

  • شهریه ی دوره TTC و ATTC

شهریه دوره TTC و ATTC در کشورهای مختلف جهان متفاوت است. شهریه این دو دوره با توجه به تورم جهانی ، هریکی دوسال افزایش می یابد. برای اقامت در خوابگاه در سال 2018  )1396-1397( برابر است با 3186 دلار ،لازم به ذکر است هزینه اقامت دراتاق با سرویس بهداشتی مشترک، اتاق با سرویس بهداشتی مجزا و اتاق با ایرکاندیشن به مراتب گرانتر از هزینه اقامت در خوابگاه است.

این شهریه شامل آموزش های دوره ی مربیگری یک ماهه، اقامت در خوابگاه و دو وعده غذا است.

  • شهریه ی دوره  TTC و ATTC برای ایرانیان

با توجه به این‌که از سال 1375 تاکنون همه ساله شرکت‌کنندگان ایرانی به هند سفر کرده و در آشرام یوگای شیواناندا واقع در ایالت کرلا دوره های TTC و ATTC را طی کرده و بیشتر از400 نفر کارت مربیگری بین‌المللی یوگا را دریافت نموده‌اند، طی سال‌های گذشته این مرکزتخفیف قابل ملاحظه‌ای را برای ایرانیان مقیم ایران در نظر گرفته است. شهریه سال جاری هر یک از دو دوره فوق برای اقامت در خوابگاه برای ایرانیان 1750 دلار است.  

لازم به توضیح است کسانی که قصد شرکت در هریک از دو دوره فوق را دارند این نکته را در نظر داشته باشند به مبلغ شهریه تخفیف داده شده به ایرانیان هزینه بلیط رفت و برگشت با هواپیما، دعوت‌نامه، پذیرش، ویزا و سایر خدمات دوره در مدت یک ماه که تقریباً همه ساله با قیمت دلار کم و زیاد می‌شود اضافه می‌گردد.
عزیزانی که مایل به شرکت در دوره‌های TTC  و ATTC هستند می‌توانند از طریق مطالعه دقیق مطالب گفته شده درسایت، اطلاعات لازم را کسب نمایند. در عین حال علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ بروشوراطلاعات مربوط به برگزاری دوره های TTC  و ATC  به صورت حضوری به دفتر موسسه دانش یوگا مراجعه نمایند. عزیزان علاقمند به یوگا و دوره های مرتبط با آن از جمله TTC و ATTC و نیز دیگرسفرها و دوره‌های آموزشی داخل و خارج از کشور میتوانند ما را از طریق کانال تلگرام واینستاگرام دانش یوگا دنبال نمایند.