سفرهای آموزشی مرتبط با یوگا، طبیعت گردی و سلامت خانواده 

 

موسسه دانش یوگا با بیشتر از سی سال سابقه خدمت از سال 1363 آموزش یوگا را به هزاران علاقمند آغاز کرده و از سال 1381 با انتشار تنها مجله تخصصی مرتبط با یوگا سال‌هاست در گسترش فرهنگ سلامتی و انعکاس آموزه‌های یوگا و شیوه‌های خوب زیستن در بین اقشار مختلف جامعه نقشی اساسی ایفا می کند.
موسسه دانش یوگا از سال 1363 تاکنون زمینه شناسایی و معرفی صدها نفر را جهت شرکت در دوره مربیگری یوگا به سازمان تربیت بدنی (وزارت ورزش و جوانان) فراهم نموده که شرکت کنندگان پس از اخذ کارت مربیگری همگی در مراکز و باشگاه‌ها به آموزش یوگا به علاقمندان مشغولند.
این مؤسسه همچنین از سال 1375جهت ارتقاء دانش علاقمندان به دوره مربیگری یوگا و به منظور کسب تجربه و آگاهی از چگونگی آموزه‌های یوگا در جهان و نیز بازدید از مراکز آموزش یوگا سفرهایی را به نقاط مختلف جهان طراحی و به مرحله اجرا درآورده است.
سفرهای فوق به دو بخش تقسیم می‌شوند.

 

1-    سفرهای مرتبط با یوگا، سلامتی و طبیعت گردی


این سفرها معمولاً به قصد دیدار با اساتید بزرگ یوگا و بازدید از مراکز مرتبط با یوگا و مدیتیشن و جاذبه‌های طبیعی و منحصر به فرد که به نحوی با سلامتی در ارتباط است انجام می‌گیرد.

 

 

2-    سفرهای آموزشی


سفرهایی است برای شرکت علاقمندان در دوره‌های آموزش مربیگری بین‌المللی و اخذ مدرک بین‌الملی یوگا 
دوره‌های مربیگری یوگای خارج از کشور همه ساله در فصول مختلف در نقاط دور و نزدیک جهان جهت آن دسته از افرادی که مایلند حرفه مربیگری یوگا را انتخاب کرده و از این راه ضمن گسترش فرهنگ سلامتی و آموزه‌های یوگا نسبت به اشتغال و درآمدزایی اقدام کنند برگزار می‌گردد.
دوره ها به شرح زیر است:

 

  •   دوره‌های معلمی بین‌المللی یوگا Teachers Training Course   معروف به  TTC   

 

  •  دورۀ معلمی پیشرفته بین‌المللی ‌یوگا Advance Teachers Training Course   معروف به ATTC  

TTC و ATTC دو دوره معلمی بین المللی یوگا است که حدود 50 سال پیش توسط سوامی ویشنودواناندا از شاگردان سوامی‌شیواناندا که به توصیه استاد از هند به کانادا عزیمت نمود راه‌اندازی شد و تاکنون همه ساله هزاران نفر از علاقمندان به یوگا در این دوره‌ها که به مدت یک ماه در مراکز یوگای شیواناندا کشورهای مختلف برگزار می‌شود، شرکت کرده با فنون حرفه‌ای یوگا آشنا شده آموزه‌های مرتبط با ذهن و بدن را فرا گرفته، کارت مربیگری بین‌المللی یوگا را دریافت می‌دارند، این کارت در همه کشورها معتبر بوده و مورد تأیید Yoga Alliance( سازمانی غیر انتفاعی که مراکز معتبر یوگای جهان و مربیان حرفه ای این رشته را مورد تایید قرار می دهد.) می‌باشد.

 

 

  • چگونگی برگزاری دوره های TTC و ATTC: 


مکان: دو دوره معلمی و معلمی پیشرفته همه ساله در مراکز بین المللی یوگای شیواناندا در کشورهای کانادا، آمریکا، برخی ازکشورهای آمریکای لاتین، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، اتریش، هند، تایلند، ژاپن و همچنین ویتنام برگزار می‌گرد. 
زمان: دو دوره فوق در بهترین و مناسب‌ترین فصل سال کشور برگزار کننده اجرا می‌شود. 
شهریه: شهریه دوره گفته شده در کشورهای جهان متفاوت است ولی کم و بیش بین 2500 تا 3000 دلار متغیر است.

 

 

  • شرایط ویژه برای شرکت علاقمندان ایرانی در دوره های  TTC و ATTC 


با توجه به این‌که از سال 1375 تاکنون همه ساله شرکت‌کنندگان ایرانی به هند سفر کرده و در آشرام یوگای شیواناندا واقع در ایالت کرلا حدوداً 400 نفر مدرک مربیگری بین‌المللی یوگا را دریافت نموده‌اند، مرکز یوگای شیواناندا طی سال‌های گذشته تخفیف قابل ملاحظه‌ای را برای ایرانیان مقیم ایران در نظر گرفته است. شهریه این مراکز برای کسانی که از ایران در دو دوره TTC  و ATTC شرکت می‌کنند به صورت نیمه بهاء محاسبه می‌شود به این صورت که هر ایرانی به جای پرداخت معادل 2570 دلار نصف مبلغ که 1285 دلار بوده و شامل بخشی از هزینه‌ها از جمله آموزش، جا، مکان، اقامت و غذا است را پرداخت می‌کند. 
لازم به توضیح است کسانی که قصد شرکت در دو دوره فوق را دارند این نکته را در نظر داشته باشند به مبلغ شهریه هزینه بلیط رفت و برگشت با هواپیما، دعوت‌نامه، پذیرش، ویزای دانشجویی و سایر خدمات دوره در مدت یک ماه که تقریباً همه ساله با قیمت دلار کم و زیاد می‌شود اضافه می‌گردد.
عزیزانی که مایل به شرکت در دوره‌های TTC  و ATTC هستند می‌توانند از طریق مطالعه دقیق سایت، همچنین مجله دانش یوگا اطلاعات لازم را کسب کرده و در عین حال برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ بروشور به صورت حضوری به دفتر مجله دانش یوگا مراجعه و همچنین، از اینستاگرام و کانال تلگرام دانش یوگا بازدید نمایند.