چیزهایی كه بايد دربارۀ فنگ‌شويي بامبوها بدانيم

  2
 42861

چیزهایی كه بايد دربارۀ فنگ‌شويي بامبوها بدانيم

قطعاً تا حالا گیاه بامبو را ديده‌ايد. آن‌ها همه جا هستند. به احتمال زياد بايد آنها را در رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، اماكن تجاري، منزل دوستان و ... ديده باشيد. بامبوها گياهان كوچك و حقيقتاً دلفريبی هستند كه در گلدان‌هاي شيشه‌اي يا فلزي نگهداري مي‌شوند. از قرن‌ها پیش اين گياه ابزار قدرتمندی براي جذب روزی،احترام و سلامتي بيشتر مورد استفاده بود. اما اول می‌خواهیم به مفهومي که پشت فنگ‌شويي اين گياه خوش يمن وجود دارد، توضیح دهیم. آن‌گاه متوجه خواهید شد چرا در فنگ شويي از اين گياه بعنوان يك گياه خوش‌يمن ياد مي‌شود.

چرا از این گياه به‌عنوان بعنوان «لاکی‌بامبو» به‌معنای بامبوی خوش يمن ياد مي‌شود؟ دو دلیل دارد: یکی این‌که اين گياه از درون توخالي است. ساختار لوله‌اي شكل اين گياه کمک زیادی در به جريان انداختن انرژي «كي» می‌کند و بنابراين با ایجاد جريان انرژي مثبت، باعث ايجاد فراواني و احترام مي‌شود و دوم آن‌که اين گياه از درون توخالي است. این جمله تکراری است، بله! اما ساختار توخالي اين گياه درس بزرگي به ما مي‌دهد و باعث می‌شود انرژي مثبت درونش به دنياي بيرون جريان يابد. بنابراین افكارمان را آرامش داده و باعث می‌شود تمركز بهتري داشته باشيم.

آیا گياه بامبو با پنج عنصر مرتبط است؟

جواب تنها يك كلمه و آن هم «بله» است. بامبوی خوش‌يمن با پنج عنصري كه اساس كار فنگ‌شويي، به شرح زیر ارتباط مستقیم دارد:

1)چوب: اين گياه سمبلي از عنصر چوب است.

2)آب: لازم است گهگاه گلدان را با آب پر كنيم. پس عنصر آب هم نقش دارد.

3)خاك: پاره‌سنگ، سنگريزه و سنگ‌هاي رسی داخل گلدان عنصر خاك را به نمايش مي‌گذارد.

4)آتش: اغلب اوقات روباني قرمز را به گلدان يا خود گياه گره مي‌زنيم. رنگ قرمز بيانگر آتش است.

5)فلز: گاه سكه‌اي فلزي را به روبان قرمز گره زده يا آن را درون گلدان مي‌اندازيم. بنابراين نقش عنصر فلز نيز مشخص مي‌شود.

رويهم رفته تمامي اين عوامل نشان می‌دهد که اين گياه  صد در صد با پنج عنصر طبیعت در ارتباط است.

حال که با چنین گیاه منحصربه‌فردی روبرو هستیم وقت آن است که قوانين فنگ شويي را هم روی آن پیاده کنیم. فنگ‌شویی به شما می‌گوید اين گياه را در چه قسمتي از منزل قرار دهيم. در علم فنگ شويي جایگذاری مناسب بامبو بسيار مهم است. چراكه اگر در جاي درستي قرار گيرد مي تواند خروارها خروار انرژي مثبت را جذب خانه كند. دو قسمت اصلي وجود دارد كه شما مي توانيد گياه بامبوي‌تان را آنجا قرار دهيد.

 1.شرق: وقتي اين گياه را در قسمت شرقي منزل قرار مي‌دهيد، سلامتي حيرت‌انگيزي براي اعضاي خانواده به‌همراه می‌آورد.

2.جنوب شرقي:  اين بخش از منزل به پول و ثروت مربوط مي‌شود. از اين‌رو گياهي كه در اين قسمت قرار مي‌گيرد باعث تقويت مسايل مالي شده و پول بيشتري براي خانواده به ارمغان می‌آورد.


مراقبت از گياه بامبو چطور آن را سالم نگاه داريم؟

مراقبت ازبامبو در منزل كار چندانی سختي نيست. آن ها به مراقبت كمي نياز دارند. اما بايد مطمين شويد بعضي نكات را در مورد آن‌ها رعايت مي‌كنيد و از انجام بعضي كارها می‌پرهیزید. براي مراقبت از اين گياه، ليستي از مواردي كه بايد رعايت كنيد و يا از انجامش پرهيز كنيد را برايتان مي‌آوريم.

بادیدها

1.گلداني را انتخاب كنيد كه حداقل 5 سانتی‌متر از گياه عريض‌تر باشد.

2. درون گلدان را با سنگ هاي براق يا سنگريزه تزيين كنيد. اين سنگ‌ها علاوه بر زيباتر شدن گلدان، باعث مي‌شوند گياه درون آن صاف قرار گيرد.

3. اين گياه را بايد داخل منزل نگهداري كنيد.

4. براي اين گياه بايد از آب تصفيه شده يا مقطر استفاده كرد. اگر در دسترس نبود، تا سرحد امکان از آب تميز استفاده نمایید.

5. چنانچه متوجه شديد برگ‌هاي گياه در حال زرد شدن هستند، آب آن را تعویض کرده و قبل از استفاده بگذاريد یک شب تمام املاحش ته‌نشين شود.

6. برگ‌هاي زرد را سريعا جدا كنيد.

7. آب گلدان را حداقل هر 15 روز يكبار عوض كنيد.

8. آن‌ها را دوست داشته باشيد؛ آنها نيز عشق‌شان را نثارتان مي‌كنند.

نبایدها

1. زیاد به گياه آب ندهيد.

2. خیلی کم آب ندهيد.

3. نور مستقيم  و شديد دشمن بامبو است. از قرار دان گياه در نور مستقيم پرهيز كنيم.

4. اطراف گياه آشغال، گرد و غبار، كثيفي يا چيزهای منفي ديگري قرار ندهيد.

از دست ندهید! فنگ شویی چیست و دانستن این علم چه کمکی به ما میکند؟

 تعداد شاخه‌های بامبو

همانطور كه پيش از اين خوانديم بامبو گياهي است براي جذب انرزي؛ اما سواي مسالۀ نگهداري آن و بهره بردن از مزاياي این گیاه، نكات ديگري را نیز بايد مد نظر قرار داد.

اگر دقت كرده باشيد اين گياه را معمولا بصورت چند شاخه در کنار هم به شکلی جذاب و فریبنده در گلدان قرار می‌دهند. جمع شدن چند شاخه از گياه با هم ظرفيت جمع شدن انرزي مثبت را بالا مي‌برد.

در فنگ شويي، تعداد‌های مختلف شاخه‌هاي بامبو بیانگر پیام‌های متفاوتي است. درزير به شرح توضيحاتي در این‌خصوص مي‌پردازيم.

1. تك‌ساقه‌ای: اين نوع گياه اغلب ريشه‌اي ندارد، اما می‌تواند برگهايش را رشد دهد. اين نوع بامبو باعث رشد و ترقي شده و به‌عنوان هديه در بین تجار از محبوبيت خاصي برخوردار است. بعضي گونه‌هاي اين گياه، گل‌هاي سفيد بسیار خوشبویی مي‌دهند.

2. دو ساقه‌اي: اعتقاد بر اين است كه دو شاخه بامبو خوشبختي را دو برابر كرده و اغلب با عشق همراه است. این نوع بامبو هديه‌اي مناسب براي عشاق بشمار مي‌رود.

3. سه‌ساقه‌اي: چنانچه در جستجوي شادي، عمر طولاني و رفاه هستيد سه شاخه از اين گياه می‌تواند همۀ این‌ها را برايتان به‌همراه داشته باشد و البته رايج ترين نوع بامبوها نیز می‌باشد.

4.چهارساقه‌اي: اگر نوعي از بامبو وجود داشته باشد كه بخواهيم از آن پرهيز كنيم همان بامبوی چهار شاخه‌اي است. اين نوع بامبو بيانگر آرزوي مرگ است و به همين دليل آن را در جايي نمي‌بينيد. گذشته از اين، هديه دادن بامبوی چهارساقه‌اي بطور قطع بسيار توهين‌آميز تلقي مي‌شود.

5.پنج‌ساقه‌اي: بامبوی 5شاخه‌اي پنج حوزۀ اصلي زندگي شما یعنی احساسات، شهود، ذهن، جسمي و معنویت شما را تقویت می‌کند. اين درست همان چيزي است كه بدان نياز داريد. اگر طالب جسم و ذهن سالم و شغل و درآمد خوب هستيد از اين نوع بامبو در منزل داشته باشيد.

6. شش‌ساقه‌اي: اين باور وجود دارد كه بامبوی شش‌ساقه‌اي باعث جذب خوشبختي، احترام و فرصت‌هاي طلايي برای رسیدن به سلامتي و پول می‌شود.

7. هفت‌ساقه‌اي: چنانچه سلامتي برای‌تان اهميت بيشتري دارد، اين نوع بامبو برای‌تان ایده‌آل است.

8.هشت‌ساقه‌اي: عدد هشت در فرهنگ چيني نمادي از رشد و ترقي است و به همين دليل گياه 8ساقه‌اي بعنوان گياهي براي پيشرفت مبارک و فرخنده در نظر گرفته مي‌شود. هم‌چنين اعتقاد بر این است كه این گیاه براي افرادي كه مي‌خواهند بچه‌دار شوند باعث افزايش قدرت باروري مي‌شود.

9. نه‌ساقه‌اي: نماد خوش‌يمني و دعاي خير براي صاحب آن است.

10. ده‌ساقه‌اي: این نوع بامبو بیانگر آرزوی خرسندی و و رضایت از زندگی برای فرد می‌باشد. اهداكنندۀ این گیاه درواقع برای شخص دریافت کننده آرزو می‌کند او به هر چيزي كه مي‌خواهد برسد.

11. بيست و يك ساقه‌اي: در ميان بامبو هاقدرتمندترين بامبو بشمار مي‌رود و بیانگر بهترين و عميق‌ترين آرزوها برای شما می‌باشد. کسی که این گیاه را برای‌تان هدیه می‌آورد برای شما، ثروت، سلامتي و روزی فراوان را آرزو می‌کند.

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


دیدگاه کاربران
فرزانه محمودی
 ارسال شده در : شنبه 05 شهریور 1401

سلام ببخشید من دوتا گلدان دارم وداخل هر گلدان دوشاخه بامبو گذاشتم آیا خوب نیست میگن ۴شاخه ای خوب نیست.منظور اینه که چهارتا یکجا داخل یک گلدان باشن یا درکل چهارشاخه داخل منزل که گذاشتم خوب نیست؟؟

ز.توفیقی
 ارسال شده در : جمعه 24 اردیبهشت 1400

سلام وقت بخیر ببخشید من ۱۲ شاخه گل بامبو دارم