ماهنامه شماره 75 - دی 1393
منتخب مقالات: 1- گروه خونی و شخصیت شما 2- مین شیانگ (چهره خوانی)

وضعیت :

موجود

قیمت :

3500 تومان

فهرست

صفحه

عنوان

3

سرمقاله

4

شما را بسیار دوست می دارم

6

رژیم آیورودایی برای سم زدایی از بدن

8

گروه خونی و شخصیت شما

10

آیا مدیتیشن می تواند به کاهش وزن کمک کند

11

یوگا برای آنفلونزا

13

روش های طبیعی درمان وسواس فکری

14

بادا پادم آسانا(Badha Padmasana)

16

چالش 30 روزه

18

اخبار

20

پرتویی از یوگا

22

اعتیاد به حرف زدن

24

پرتویی از زندگی

27

مین شیانگ(چهره خوانی)

30

هاله ی انسان

32

سیلابس مسابقات یوگای قهرمانی...

34

با بوها به سلامتان کمک کنید

37

بازتاب درمانی

40

سرنوشت شما در این ماه

42

نشانه های مثبت گیاهخواری بر قلب

44

تأثیرات مدیتیشن در درمان سرطان

48

ماساژ درمانی

51

قصه های تلخ دخانیات

54

چگونه همه را مجذوب خود کنیم؟

56

دیدگاه آیورودایی و یوگایی دردرمان دیابت نوع دو

58

جدول شماره 5 دانش یوگا

64

How To Made Anyone (And Everyone) want You

 
مقالات

1- گروه خونی و موفقیت

گروه خونی O تیپ گرم
حدود 38% مردم جهان دارای گروه خونی +O و 6% دارای گروه خونی _O هستند.

خصوصیات: بی‌پروا، بااراده، مغرور، بخشنده، اجتماعی، باانرژی، برونگرا، رک و صریح، واقع‌گرا، مثبت، ریسک‌پذیر، نافرمان، بی‌ثبات، لجوج و خودمحور. به‌آسانی دوست می‌شوند و با جریانات همراه شده و به فرصت‌ها چنگ می‌زنند. در فعالیت‌های سازمان‌یافته خوب عمل می‌کنند در بعضی موارد چندان دقیق نیستند و احساسات زیاد و قوی از خود نشان می‌دهند.
ممکن است به‌سرعت مخالفت عمیق خود را با یک نظر بیان کنند، اما معمولاً این مخالفت پایدار نیست. کارگشایانی سنتی و کمی لاف‌زن هستند. احساسات خود را خیلی نشان می‌دهند.
نوعی ظرافت ذاتی و فطری دارند. دارای شخصیت‌ اجتماعی و پرزرق‌وبرق هستند. می‌توانند با حوادث و بحران‌ها، سازگاری خوبی داشته باشند. لغات و کلمات به‌آسانی به سراغ آن‌ها میایند.
خجالتی نیستند و رک و صریح احساسات درونی‌شان را فاش می‌کنند. جاه‌طلب‌اند، اما گاهی با جزییات سرگرم می‌شوند. علاقه‌مند به حفظ روابط هستند و خودشان در این زمینه تلاش می‌کنند.

گروه خونی A تیپ سرد
حدود 34% از مردم دارای گروه خونی +A و 6% دارای گروه خونی _A هستند.

خصوصیات: متین و آرام، دقیق، دلسوز و غمخوار، فداکار، مؤدب، درستکار، وفادار، احساساتی، درون‌گرا و کمی دستپاچه. حتی در مواقع آشوب و غضب آرام و خونسرد هستند.
نسبت به نظرات عمومی حساس‌اند. اغلب درون‌گرا هستند. در برخورد با دیگران خجالتی و کمرو هستند یا حتی مریض به نظر می‌رسند. کمی بدبین هستند.
برای روابط ارزش زیادی قائل بوده، نسبت به تغییرات تردید دارند. دوست داران طبیعت و گریزان از جمعیت و شلوغی هستند. به یک مکان شخصی یا پناهگاه امن و مخفی برای خود نیازمندند.
عموماً دو دل و غیر قاطع‌اند. برای حضور در کارهای تیمی آماده هستند، مخصوصاً وقتی دستوری به آن‌ها داده شود. علاقه‌مند به ایجاد رابطه نیستند و تلاش چندانی هم برای این کار نمی‌کنند.


گروه خونی B فعال
حدود 9% از مردم جهان دارای گروه خونی +B و 25% هم دارای گروه خونی _B هستند.

خصوصیات: بشاش و خوش‌رو، خوش‌بین، فعال، حساس، مهربان، فراموش‌کار، آشفته، در هم و سازمان نیافته، پرسروصدا، خودپسند و خودبین، پرانرژی و جدی درراه رسیدن به هدف. معمولاً جزء بهترین افراد گروه می‌شوند و افراد تک‌رویی هستند.
اغلب کارها را با روش‌های خودشان انجام می‌دهند و خودکفا هستند. شخصیت‌های ماجراجو، دلیر، علاقه‌مند به داشتن یک‌راه مشخص و مخصوص، موجوداتی اجتماعی و علاقه‌مند به مهمان‌داری هستند. علاقه به حفظ روابط دارند و خودشان در این راه تلاش می‌کنند.

گروه خونی AB فارغ از مراقبت و بی‌نیاز از توجه
حدود 4% از مردم جهان گروه خونی +AB و 1% گروه خونی _AB دارند.

خصوصیات: اجتماعی، سخت‌گیر نیستند، غمخوار و دلسوز، دیپلماتیک، اهل گشت‌وگذار، خلاق، غیرقابل‌پیش‌بینی، هنرمند، انعطاف‌پذیر، ترش‌رو و درون‌گرا. مخلوطی از تضادها، خجالتی در مقابل بعضی و بی‌باک و گستاخ با بعضی دیگر، برونگرا و درون‌گرا، گاهی غیرقابل‌پیش‌بینی هستند و گاهی ظاهراً آرام و خونسرد به نظر می‌رسند.
قدرت خلاقیت زیادی دارند، توانا در پیدا کردن مشکلات و دور زدن آن‌ها، علاقه‌مند به محیط شهری، به‌آسانی خسته می‌شوند. به نظر می‌رسد که هر کاری که انجام می‌دهند، از روی اجبار است.
هرگز کاری را برای قدردانی انجام نمی‌دهند. اسرارآمیز به نظر می‌رسند. در فعالیت‌های اجتماعی می‌توانند هماهنگ ظاهر شوند. علاقه‌مند به ایجاد رابطه نیستند و تلاش چندانی هم برای این کار نمی‌کنند.
برگرفته از : سایت بیتوته

2-مین شیانگ – چهره خوانی

نویسنده: پارتیشین مک کارتی 
واحد ترجمه
(بخش دوم)
بر آنیم که ازاین‌پس در هر شماره به آموزش مین شیانگ یا فن چهره خوانی بپردازیم. آیا تابه‌حال اندیشیده‌اید که چطور ممکن است تنها با نگاه کردن به‌صورت یک فرد به درون او پی ببرید؟ مین شیانگ یا چهره خوانی چینی، این توانایی خارق‌العاده را به افرادی که این علم را مطالعه می‌کنند، می‌دهد. با آموختن این علم شما توانایی تحلیل شخصیت، پتانسیل و توانایی‌های ذاتی افراد را تنها با آنالیز کردن ساختار و ویژگی‌های مربوط به‌صورت آن‌ها خواهید داشت.
چـهره خـوانـی توسـط مردم در اعصار مختلف انجام‌شده است و شـناخـتـن افراد تنها از روی خصوصـیات ظـاهـری آن‌ها مسئله بسیار جالبی است، نـکات ظـریف و دقیـق و پیچیدگی‌های بسیاری در علـم چـهـره خـوانـی وجـود دارد.
بشر در طول قرون متمادی سعی نموده تا با پیوند زدن خصیصه‌های صـورت افـراد بـه ویژگی‌های شخصیتی، متوجه افکار و درون دیگران شود، باگذشت سال‌ها علم چهره شناسی نیز گسترش‌یافته و به شاخه‌های مختلف تقسیم می‌شود.
در این میان چیزی که اهمیت دارد این اسـت کـه چـهره را به‌صورت کامل و دقیق مورد تجزیه‌وتحلیل قرار داده و تا رسیدن به همه‌ی حقایق از قضاوت‌های شتاب‌زده اجتناب کنید؛ زیرا اثر مثبت یک قسمت از چهره می‌تواند اثر منفی قسمت دیگر را خنثی نماید.
باستان‌شناسان تائوئیست گفته‌اند: «صورت، آینه‌ای است که گذشته شما را ضبط می‌کند، حال شما را منعکس می‌کند و آینده شما را پیش‌بینی می‌کند.»
ما در این سلسله آموزش‌ها، پنج توانایی مهم زندگی که توسط صورت فاش می‌شوند را معرفی می‌کنیم و شما ازاین‌پس قادر خواهید بود این توانایی‌ها را درک کرده و با تکرار و تمرین در یک توازن بین ذهن، جسم و روح زندگی کنید
شخصیت‌هایی با یانگ بیش‌ازحد و یین بیش‌ازحد، هرکدام این توانایی را دارند که در مسیر خود عمیقاً جلو بروند. آن‌ها عموماً شرکای بی‌نظیری می‌شوند. هرکدام بینش و تخصصی را می‌توانند کسب کنند که دیگری هرگز قادر به کسب آن نیست. اگر هر یک از این افراد کاملاً متعادل بود، فقط می‌توانست به‌طور سطحی هر موقعیتی را تجربه کند و قادر به وارد شدن به عمق قضایا به روش خود نبود.
 هر شخصی با کمی یین و یا یانگ بیشتر به دنیا می‌آید و این تعادل در طول زندگی تغییر می‌کند. برای برخی، تغییر یین و یانگ مانند حرکت آرام یک قایق بر روی دریاچه است و برای برخی دیگر، مانند حرکت آن بر روی دریای طوفانی است. چهره‌های ما، این حرکات تعادل‌بخش همیشه در حال تغییر یین و یانگ از ابتدا تا انتهای زندگی ما را بازتاب می‌دهند.

اصل پنج عنصر
چینی‌ها، استعاره پنج عنصر؛ آتش، خاک، فلز، آب، چوب را مورداستفاده قراردادند تا بتوانند رابطه، تعامل و تغییرات مداوم در همه‌چیز جهان را تفسیر کنند. این استعاره اولین بار برای توصیف تحولات فصلی با تقسیم سال به پنج دوره یا مرحله - مرحله بهار، تابستان، اواخر تابستان، پاییز و زمستان مورداستفاده قرار گرفت و پس‌ازآن هر فصل به یک عنصر اختصاص پیدا کرد تا ماهیت تغییرات فصلی و تعاملات، ازجمله روابط متقابل میان فصول را توصیف کند. حتی دهقانان نیز می‌توانند این استعاره‌ها و صفات خاص مرتبط با آن را بکار بگیرند تا به‌طور مؤثر مزرعه خود را زیر کشت ببرند، از دریاچه‌ها ماهی بگیرند و خانه‌های خود را برای تغییرات اجتناب‌ناپذیر آب‌وهوایی آماده کنند.
این‌ها در تمام جوانب زندگی؛ چه جسمی، چه ذهنی و یا معنوی مورداستفاده قرار می‌گیرد.
فصل                         عنصر
بهار                          چوب
تابستان                      آتش
اواخر تابستان              زمین
پاییز                          فلز
زمستان                      آب

هرکدام از این پنج عنصر بر روی بقیه اثر مثبت یا منفی خواهد گذاشت. آتش زمین را به وجود می‌آورد، زمین فلز را به وجود می‌آورد، فلز آب را به وجود می‌آورد، آب چوب را به وجود می‌آورد و چوب این چرخه را کامل کرده و آتش را به وجود می‌آورد. این چرخه‌ی مولد، چرخه‌ی تعادل و هماهنگی است و هر عنصر از حمایت عنصر قبل از خود برخوردار می‌شود و از عنصر بعد از خود نیز حمایت می‌کند.
چرخه‌ی مولد
آتش، زمین را به وجود می‌آورد
زمین، فلز را به وجود می‌آورد
فلز، آب را به وجود می‌آورد
آب، چوب را به وجود می‌آورد
چوب، آتش را به وجود می‌آورد

چرخه‌ی کنترل‌کننده، چرخه‌ی غیرمولد تسلط است که در آن هر عنصر، توسط عنصرِ قوی‌تر دیگری کنترل می‌شود . آتش، فلز را کنترل می‌کند. فلز، چوب را کنترل می‌کند. چوب، زمین را کنترل می‌کند. زمین، آب را کنترل می‌کند و آب، آتش را کنترل می‌کند.

چرخه‌ی کنترل‌گر
آتش، توسط آب کنترل می‌شود
زمین، توسط چوب کنترل می‌شود
فلز، توسط آتش کنترل می‌شود
آب، توسط زمین کنترل می‌شود
چوب توسط فلز کنترل می‌شود

این چرخه‌ی مداوم مولد دوجانبه و کنترل‌گر، کائنات را متعادل ساخته و حفظ می‌کند.

استفاده از این پنج عنصر و آمیزه‌های آن‌ها به‌منظور چهره خوانی
در مین شیانگ ما از پنج عنصر برای توصیف تیپ شخصیتی فرد استفاده می‌کنیم. چهره‌ی ما خصوصیات غالب ما را بازتاب می‌دهد، ساختار سلامت، احساس و معنویت و شخصیت ما را نشان می‌دهد.
شکل، اندازه، رنگ و علامت‌های روی چهره‌ی ما تعین می‌کنند که کدام‌یک از این پنج عنصر، طبیعت و شخصیت ما را نشان می‌دهد.
هنگامی‌که با احساس، رنگ، اندازه، ارگان‌های جسمی، ارگان‌های حسی، آب‌وهوا، فصول و مشخصه‌های مرتبط با هرکدام از این پنج عنصر آشنا شوید، متوجه خواهید شد که چگونه این مشخصه‌های بازتاب یافته در چهره‌ی ما، تیپ شخصیتی پنج عنصری ما را مشخص می‌کنند.
چوب    آب    فلز    زمین    آتش    عنصر
خشم    ترس    غم    نگرانی    لذت    احساس
سبز    سیاه / آبی    سفید    زرد    قرمز    رنگ
مستطیل    بی‌شکل    گرد    مربع    نوک‌تیز    شکل
کبد    کلیه    ریه    شکم    قلب    عضو بدن
چشم    گوش    بینی    دهان    زبان    عضو حسی
بینایی    شنوایی    بویایی    چشایی    گفتاری    حواس
شرق    شمال    غرب    مرکز    جنوب    جهت
باد    سرما    خشکی    رطوبت    گرما    آب‌وهوای ناسازگار
بهار    زمستان    پاییز    اواخر تابستان    تابستان    فصل
فریاد    ناله    گریه کردن    آه کشیدن    خندیدن    بیان

دیروز خاکستر و فردا چوب است، فقط امروز آتشِ فروزان است.
ضرب‌المثل اسکیمویی
منبع:
کتاب چهره خوانی
The Face Reader
By: Patrician McCarthy

 

مقالات مرتبط

شما هم میتوانید در مورد این محصول نظر دهید.
نام :
ایمیل :
امتیاز شما :
متن :

محصولات مشابه

ماهنامه شماره 86 - آذرماه 1394
منتخب مقالات: 1-یوگا برای سلامتی کامل 2-آشنایی با یومی‌هوتراپی
ماهنامه شماره 85 - آبان ماه 1394
منتخب مقالات : 1-رژیم غذایی پاییزی در آیورودا 2-راه‌حل یوگا برای آلرژی یا سرماخوردگی‌های فصلی
ماهنامه شماره 84 - مهرماه 1394
منتخب مقالات : 1-یوگای خوشبختی 2-افسردگی، استرس و اضطراب را با پرانایاما درمان کنید
ماهنامه شماره 83 - شهریور 1394
منتخب مقالات : 1-تاثیر غذاها بر سطح استرس افراد 2-سعادت ابدی
ماهنامه شماره 82 - مرداد 1394
منتخب مقالات : 1- ذهن برتر 2- خودشناسی، خداشناسی، خودسازی
ماهنامه شماره 81 - تیر 1394
منتخب مقالات : 1-زندگی 2-یوگا برای مردان
ماهنامه شماره 80 - خرداد 1394
منتخب مقالات : 1-ده روش برای ایجاد فضای مدیتیشن شخصی 2-پرانایاما
ماهنامه شماره 79 - اردیبهشت 1394
منتخب مقالات: 1-پنج مزیت روحی و روانی انجام تمرینات یوگا 2-یوگای شیواناندا-کلاس کودکان
ماهنامه شماره 78-77 اسفند 93
منتخب مقالات: 1-سوامی سیتاراماناندا درباره یوگا می گوید 2- سودارشان کریا چیست؟
ماهنامه شماره 76 - بهمن 1393
منتخب مقالات: 1- یوگا درآب 2- مزایای برهماری پرانایاما
دوماهنامه شماره 10-مرداد و شهریور
مقالات انتخاب شده شماره ده دانش یوگا: 1- تشکیلات ورزش همگانی و تفریحی استان ها به منظور نظارت و تعیین سیاست های کلی ورزش همگانی استان و با عنایت به سند راهبردی
دوماهنامه شماره 9-خرداد و تیر 1383
مقالات انتخاب شده شماره نه دانش یوگا: 1- گفتگو با ب.ک. اس. اینگار
دوماهنامه شماره 8-بهمن و اسفند
مقالات انتخاب شده شماره هشت دانش یوگا: 1- يومی‌هوتراپی چیست؟
دوماهنامه شماره 7-آبان آذر 1382
مقالات انتخاب شده شماره هفت دانش یوگا: 1-یوگا درمانی 2- سفر به سرزمین شگفتی ها
دوماهنامه شماره 6-مرداد و شهریور
مقالات انتخاب شده شماره شش دانش یوگا: 1-سفر به شگفتی ها 2-خاطراتی از هیمالیا
دوماهنامه شماره 5-خرداد وتیر 1382
مقالات انتخاب شده شماره پنج دانش یوگا:مراتب اگاهی در اندیشه ی گرجیف
دوماهنامه شماره 4-اسفند 81 فروردین
مقالات انتخاب شده شماره چهار دانش یوگا:1-کمال یوگا 2-ویدهی (بیماری جسمی)
دوماهنامه شماره 3-دی و بهمن
مقالات انتخاب شده شماره سه دانش یوگا: 1-کارما یوگا
دوماهنامه شماره 2-آبان و تیر 1381
مقالات انتخاب شده شماره دو دانش یوگا: 1-سير ادواري يوگا 2-تنفس چیست؟ 3-ویپاسانا
شماره 1-شهریور و مهر1381
مقالات انتخاب شده شماره یک دانش یوگا :1- سیری در آراء و زندگی بزرگان یوگا 2- تنفس چیست؟ 3- تمرینات یوگا به روش شیواناندا