5 دلیل یوگا برای افراد درون‌گرا

  1
 5625

نویسنده: جسی وایت
برگردان: ندا اسدی1-یوگا شما را به بیرون از خانه می‌کشاند.

اگر یک فرد درون‌گرا در تمایل خود به تنها بودن زیاد غرق شود، ممکن است هرگز خانه‌اش را ترک نکند. یوگا یک فعالیت بسیار سالم است که می‌توانید از آن لذت ببرید و نیاز به گفتگو و تعاملات گروهی ندارد. یوگا به شما احساس بی‌نهایت خوبی از درون و بیرون می‌بخشد. ورزشی بی‌نظیر بوده و استرس و اضطراب شما را کاهش می‌دهد و تمرکز حواستان را بالا می‌برد.

5 مزیت یوگا برای افراد درون‌گرا

2-یوگا طبیعت درون‌گرا و آرام شما را حمایت می‌کند.

افراد درون‌گرا افرادی آرام هستند. آن‌ها نیاز دارند که با افکار خود خلوت کنند تا نیروی خود را مجدداً به دست بیاورند. ایدۀ یوگایی سادهایایا  که به معنی خودشناسی است، این درون‌گرایی و درون‌کاوی را تشویق می‌نماید. سادهایایا می‌گوید که پاسخ‌هایی را که به دنبالش هستیم در درون خود ماست. در تمرین یوگا، ما فعالانه به درونمان نظر افکنده تا جواب‌های موردنیازمان را بیابیم. ما به جسم و ذهن خود گوش می‌سپاریم و با هر دو آن‌ها احساس راحتی می‌کنیم. برای افراد درون‌گرا، یوگا می‌تواند به‌عنوان مشوقی در جهت خودکاوی باشد. ما می‌آموزیم که مطالعۀ درونی خود را قوت بخشیده تا پاسخ‌هایی که نیاز داریم را پیدا کنیم.

3-یوگا راه بی‌نظیری برای ایجاد ارتباط با دیگران است.

از طریق یوگا، شما روح‌های خویشاوند خود را می‌یابید. افراد درون‌گرا عموماً در جامعه برچسب تنها بودن می‌خورند، اما این لزوماً صحیح نیست. افراد درون‌گرا هم مانند افراد برونگرا به دوستانی نیاز دارند. برای ما فقط تعاملات اجتماعی اجباری مشکل است. یوگا محیط بسیار بدون استرس و فشاری را ایجاد می‌کند تا در آن بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. هرچه سریع‌تر معلم یوگای مناسب خود را یافته و بخشی از جامعۀ یوگا شوید.

5 دلیل یوگا برای افراد درون‌گرا

4-یوگا را در هر مکانی می‌توانید انجام دهید.

آن شب‌هایی که واقعاً مایل نیستید خانه را ترک کنید، انجام تمرینات یوگا در خانه سرگرمی بسیار خوبی است. این روزها کلاس‌ آنلاین یوگا بی‌شماری وجود دارند که اغلب رایگان هستند. شما این امکان را دارید که از کتاب یا دی‌وی‌دی‌های آموزشی یوگا استفاده کنید. شما می‌توانید برنامۀ یوگای خاص خودتان را داشته باشید. هر آنچه می‌خواهید بپوشید و بدون اینکه از خانه خارج شوید به انجام آساناهای خود بپردازید.

5-یوگا قضاوت کننده نیست.

گاهی اوقات، دوستان و عزیزان فرد درون‌گرا متوجه نیازها و اخلاقیات او نیستند. برای یک فرد برونگرا سخت است که نیاز یک فرد درون‌گرا به‌تنهایی را درک کند. بخصوص در عصر روابط اجتماعی، افراد درون‌گرا گاهی که مایل به داشتن روابط اجتماعی نیستند، محکوم‌اند انگ مشکل‌دار یا متفاوت بودن را با خود به همراه داشته باشند. یوگا برای این مشکل نیز چاره‌ساز است. یوگا به شما کمک می‌کند تا خود حقیقی‌تان را بپذیرید. در یوگا شما می‌آموزید که درون‌گرا بودن هیچ ایرادی ندارد و درست مانند برونگرا بودن، یک خصیصۀ شخصیتی است. ما می‌آموزیم که قضاوت کردن در مورد خود و دیگران را رها کنیم. در حین تمرین یوگا، این حقیقت را درک می‌کنیم که همۀ ما یکسان هستیم، اگر به عمق وجودمان توجه کنیم.

برگرفته از:
http://www.yogiapproved.com/yoga/5-reasons-why-yoga-is-perfect-for-introverts/

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


دیدگاه کاربران
نونوش پهلوان
 ارسال شده در : پنجشنبه 21 فروردین 1399

مطالب بسیار مفیدی ارائه میدهید سپاسگزارم