فنگ شويی رنگ ها

  8
 101272
امتیاز کاربران 4/0 از 5

رنگ‌ها را بي‌شك بايد جزء ضروري زندگي هر فرد بشمار آورد. رنگ‌ها همه جا هستند؛ از زيباترين مناطق دنيا گرفته تا صفحه‌اي كه جلوي روي شماست. اما چيزي كه در مورد رنگ‌ها واقعيت دارد اين است كه آن‌ها فقط طيف‌ و سايه روشن نیستند، بلكه نشان دهندۀ پنج عنصر اصلي جهان یعنی آتش، خاك، فلز، آب و چوب هستند. قابليت رنگ‌ها در نشان دادن پنج عنصر يادشده به دقت و توجه زيادي نياز دارد و به همين دليل اين مقاله كه به فنگ ‌شويي رنگ ‌ها اختصاص يافته از اهميت زيادي برخوردار است.

همان‌طور که می‌دانید ما هشت جهت داريم که شامل شمال، جنوب، شرق، غرب، شمال شرق، شمال غرب، جنوب شرق و جنوب غرب می‌شوند. از سويي ديگر در علم فنگ‌ شويي، هر يك از اين جهات تحت‌تاثير يكي از پنج عنصر هستند. بنابراين معادله‌اي بدين شكل خواهيم داشت: رنگ ها بيانگر عناصر بوده و عناصر بر جهات اثر مي‌گذارند. بطور غيرمستقيم مي‌توان به این نكته پي برد كه رنگ‌ها مي‌توانند در كاهش تاثيرات يك عنصر در جهتي خاص نقش داشته باشند و اين دقيقاً همان چيزي است كه در فنگ‌ شويي رنگ ‌ها بدان پرداخته می‌شود.

فنگ ‌شويي رنگ‌ ها يك فرايند دو مرحله‌اي است. گام نخست اين است كه بدانيم چه عنصري بيانگر چه جهتي بوده و چه رنگي نشان دهندۀ چه عنصري است و در گام دوم، به معرفي رنگ‌هاي مناسب و نامناسب هر جهت می‌پردازیم.

گام 1: ارتباط ميان عناصر، جهات و رنگ‌ها

   براي درك بهتر ارتباط ميان عناصر، جهات و رنگ‌ها، دو تصوير براي‌تان آماده كرده‌ايم. در اولين تصوير بطور دقيق و با ذكر جزييات به ارتباط ميان جهات، عناصر و رنگ‌ها پرداخته‌ و در تصوير دوم ارتباط ميان عناصر نشان داده می‌شود.

فنگ شويی رنگ ها

تصویر 1: ارتباط میان رنگ‌ها، جهت‌ها و عناصر در فنگ‌ شویی رنگ ها

ارتباط عناصر با فنگ شویی رنگ ها

تصوير 2: ارتباط ميان عناصر در فنگ ‌شويي رنگ ها

بسيار خب،بعد از ديدن دو تصوير فوق، حال نوبت آن است كه بفهميم هر تصوير چه معنايي دارد. نگران نباشيد؛ اصلا سخت نيست؛ فقط كافيست بخش بعدي مقاله را مطالعه كنيد.

گام 2: چه رنگی برای چه جهتی و چرا؟

براي درك بهتر فنگ‌ شويي رنگ‌ ها، ابتدا بايد بفهميم در این تصاوير چه معنایی نهفته است. اجازه دهيد با تصویر 2 شروع كنيم. در این تصوير ما سه نوع پيكان داريم: سبز، قرمز و آبي. پيكان سبز نشان‌دهندۀ چرخۀ خلاقيت است بدين معنا كه آتش، بوجود آورنده خاك، خاك به‌وجود آورندۀ فلز، فلز به‌وجود آورندۀ آب، آب به‌وجود آورندۀ چوب و چوب به وجود آورندۀ آتش است.

پيكان قرمز نشان‌دهندۀ چرخۀ تضعيف كننده است. يعني آتش چوب را سست مي‌كند، چوب آب را تضعيف مي‌كند، آب باعث سستي فلز مي‌شود، فلز باعث تضعيف خاك می‌گردد و خاك آتش را سست مي‌كند.

پيكان آبي نشان دهندۀ چرخۀ مخرب است. بدین معنا که آب آتش را از بين مي‌برد، آتش فلز را خراب مي‌كند، فلز چوب را نابود مي‌كند، چوب خاك را از بين مي‌برد و خاك آب را ويران مي‌كند.

حال به سراغ تصوير 1 می‌رویم و هر یک از جهت‌‌ها را برای‌تان توضیح خواهیم داد.

جهت 1: شمال در فنگ شویی رنگ ها

همانطور كه در تصوير شماره يك مشخص شده شمال منزل به عنصر آب مربوط مي‌شود كه تعيين كنندۀ اقبال شغلی است. چنانچه خود را لايق ارتقاء شغلي مي‌دانيد يا در جستجوي شغل رده بالايي هستيد، در آن صورت بايد اين قسمت از منزل‌تان بسيار قوي باشد.پس شمال منزل (بطور غير مستقيم) يك محدودۀ قدرتمند مالي نيز می‌شود.

از آنجاييكه شمال به آب مربوط مي‌شود و آبي و سياه مشخص كنندۀ اين عنصر هستند، پس رنگ‌هاي مناسب اين محدوده آبي و سياه خواهند بود.

همان‌طور که گفتیم طبق تصوير شماره 2، چوب باعث سستي آب مي‌شود. بهمين دلیل نبايد از رنگ‌هاي چوبی مانند رنگ‌هایی که سايه‌روشن‌ یا طيف‌هایی از سبز در خود دارند، در این بخش استفاده شود.

  چنانچه توالت يا آشپزخانه منزل‌تان در اين بخش واقع شده بايد از انرزي بد آب خلاص شويد. در اين حالت مي‌توانيد از رنگ‌هاي چوبي استفاده كنيد، چراکه باعث تضعيف آب مي‌شود.

بطور همزمان مي‌توانيد از رنگ‌هاي متاليك مانند سفيد، نقره‌اي يا طلايي استفاده كنيد تا اثر انرژي خوب آب را بالا ببريد. حال اگر اتاق‌خواب در شمال منزل قرار دارد هيچگاه رنگ آبي يا سياه براي آن انتخاب نكنيد چراکه در آن صورت بجاي لذت بردن از روابط عاشقانه، روابط سرد و بي‌روحي خواهيد داشت.

همچنين استفاده از رنگ آبي يا سياه براي اتاق‌خواب، شما را به قدری خسته مي‌كند كه انگيزه‌اي براي رفتن به سركار نخواهيد داشت. راه‌حل اين است كه از رنگ‌هايي كه به عنصر آتش مربوط مي‌شود در آن‌جا استفاده كنيد. رنگ‌هايي همچون قرمز ملايم يا دارای طيف صورتي باعث مي‌شوند روابط عاشقانۀ بهتري داشته باشيد و به كارتان هم برسيد.

براي اتاق نشيمني كه در سمت شمال واقع شده مي‌توانيد از رنگ‌هاي آبي يا سياه استفاده كنيد، اما مراقب باشيد زياده‌روي نكنيد چراكه استفادۀ زياد از اين رنگ‌ها مي‌تواند باعث افسردگي، خستگي يا خمودي شود.

نكته: هيچگاه در هيچ حالتي براي سقف اتاق از اين دو رنگ استفاده نكنيد. توجه داشته باشيد كه مقدار استفاده از اين دو رنگ بسيار مهم است و کاری کنید نسبت 9/1 از كل خانه‌تان را به این دو رنگ در بیاورید.

جهت 2: جنوب در فنگ شویی رنگ ها

قسمت جنوبي منزل به عنصر آتش معروف است كه آوازه و شهرت را در زندگي‌تان به‌همراه دارد. چنانچه می‌خواهید افراد سرشناس تلويزيوني يا شخصيت‌هاي مهم و چهره‌هاي سياسي  شما را بشناسند، اين جهت از منزل تاثير فوق‌العاده‌اي براي‌تان خواهد داشت.

قرار گرفتن توالت يا آشپزخانه در اين سمت، باعث كاهش انرژي خوب آتش مي‌شود و به انرژي بد آن مي‌افزايد. اين مساله مي‌تواند منجر به مشكلاتي همچون تهمت‌هاي اجتماعي و تنهايي شود. چارۀ كار اين است كه جنوب منزل رنگ خاكي يا از طيف صورتي باشد. از رنگ آبي يا سياه هم مي‌توان استفاده كرد اما بايد مراقب بود كه كلا خاصيت آتش از بين نرود. هم‌چنين براي افزايش خاصيت آتش، مي‌توان از رنگ‌هايي با طيف سبز نیز استفاده كرد. (چوب اثر آتش را بالا مي‌برد.) حال اگر اتاق نشيمن در اين بخش دارد، نبايد كل آن به رنگ قرمز باشد چراكه قرمز باعث مي‌شود اثر انرژي آتش دو برابر شود كه در نهايت مشكلاتي را به‌همراه دارد و مسايل روحي رواني، بحث‌هاي داغ، خشم و بي‌صبري را بدنبال خواهد داشت. پس بايد از رنگ‌هاي قرمز ملايم استفاده كرد و مطمئن شد كه نسبت يك به نه رعايت مي‌شود يعني هرگز كل خانه قرمز نباشد.

از دست ندهید! فنگ شویی ثروت چیست؟ 

جهت 3: شرق

شرق منزل به عنصر چوب مربوط مي‌شود كه بر وضعیت خانوادگی و سلامت شما حکومت می‌کند. یعنی سلامتي جسمي و وضعیت روانی ذهن‌تان تحت تاثیر این سمت قرار دارد. از اين رو تمامي كساني كه به جمله "سلامتي يعني ثروت" معتقدند بايد از بخش شرقي قدرتمندی برخوردار باشند. قرار گرفتن توالت يا آشپزخانه در بخش شرقي منزل باعث مي‌شود مقدار قابل ملاحظه‌اي انرژي بد چوب در اين بخش جريان يابد كه سبب بروز بيماري‌هاي جسمي و روحي خواهد شد. راه‌حل اين است كه از رنگ‌هاي عنصر آتش مانند قرمز يا نارنجي استفاده كنيد. از رنگ‌هاي فلزي نیز می‌توانید استفاده کنید اما این درمان زیادی قوی است. همچنین در این جهت می‌توانید از رنگ سبز نیز استفاده نمایید.
براي اتاق نشيمني كه در اين بخش واقع شده، رنگ سبز گزينۀ خوبي است. استفاده از تركيبي از طيف‌های سبز در اين بخش، راهکار خوبی است. بدين طريق اثر آرام بخشي تمام طیف‌های سبز را حس خواهيد كرد. راه‌حل ديگر بكارگيري رنگ‌هاي عنصر آب يعني سايه‌هايي از رنگ سياه يا آبي خواهد بود (چرا که آب باعث به‌وجود آمدن چوب می‌شود).جهت جنوب شرقی

جهت4: جنوب شرقی

جنوب شرقي منزل نيز تحت‌تاثير عنصر چوب است. يعني به جنبه‌هاي مالي زندگي مربوط مي‌شود. چنانچه در فكر اندوختن مقدار زيادي ثروت هستيد باید به تقويت اين بخش بپردازيد. براي توالت يا آشپزخانه‌اي كه در اين بخش واقع شده از درمان‌های جهت شماره 3 استفاده كنيد.

5- جهت 5: غرب

سمت غرب به عنصر فلز مربوط مي‌شود و بر جنبۀ خلاقيت و اقبال فرزندان (نوه و ..) سیطره دارد. بنابراین اگر هنرمند هستيد یا قصد بچه‌دار شدن دارید، بايد به تقويت اين بخش بپردازيد. اگر توالت يا آشپزخانه‌تان در این سمت است بايد از رنگ آبي يا سياه برای آن استفاده كنيد تا از انرژي بد فلز رهايي يابيد. همچنين براي  افزایش انرژي خوب فلز می‌توانید رنگ‌هاي خاکی مانند قهوه‌اي، زرد يا طيف‌های صورتي استفاده نمایید.

6- جهت 6: شمال‌غرب

شمال‌غرب به عنصر فلز مربوط مي‌شود و با سفر و افراد سودمند زندگي‌تان سر و كار دارد. پس اگر به سفر علاقه داريد خواه سفر كاري يا تفريحي، توجه ويژه‌اي به اين بخش از منزل داشته باشيد. هم‌چنين اگر سمت شمال‌غرب منزل‌تان قدرت‌مند باشد، با افراد سودمند زیادی در زندگی‌تان مواجه خواهید شد. براي توالت، آشپزخانه يا اتاق نشيمني كه در اين بخش واقع شده، به مطالب جهت 5 توجه كنيد.

7- جهت 7: شمال‌شرق

شمال‌شرق منزل بخشي است كه با انرژي خاك هدايت مي‌شود و اقبال تحصيلي را به‌همراه دارد. همچنین به تصميم‌گيري بهتر كمك كرده و باعث شفافيت افكار و اهداف مي‌شود. رويهم رفته این سمت از خانه براي دانش‌آموزان و تجار اهميت زيادي دارد.
توالت يا آشپزخانه‌اي كه در اين بخش واقع شده از انرژي مثبت خاك كاسته و به انرژي منفي آن مي‌افزايد و تاثیر شدیدی بر وضعیت تحصیلی و قدرت تصميم‌گيري خواهد داشت. چارۀ كار اين است كه از رنگ‌هايي چون سفيد، طلايي يا نقره‌اي در آن استفاده كنيد. رنگهاي چوبي هم خوب است اما بسيار شديد عمل خواهد كرد.
چنانچه اتاق نشيمن در این سمت واقع شده، بايد از رنگ‌هايي چون قهوه‌اي، زرد يا صورتي در آن استفاده کنید. ايدۀ خوب اين است كه از رنگ زرد بيشتر استفاده شود چراكه باعث شادي و سرزندگي خواهد بود. علاوه بر اين رنگ زرد اميد و خوش يمني را به‌همراه دارد و باعث افزايش تمركز نیز مي‌شود.

8- جهت 8: جنوب‌غربی

اين جهت از منزل نيز تحت تاثیر عنصر خاك است و با اقبال عشقي و لذت جنسي ارتباط دارد. پس اگر بدنبال نیمۀ گمشدۀ خود می‌گردید، اين بخش را تقويت كنيد. براي توالت يا اتاق نشيمن واقع در اين جهت، به مطالب جهت 7 رجوع كنيد.
اميدواريم بتوانید از مطالب این مقاله بهره برده و با استفاده از اصول فنگ‌ شويي رنگ ها، عشق، شادی، ثروت و کامیابی را برای خود و خانواده‌تان به ارمغان ببرید.

فنگ‌شویی پاندیت/ برگردان: لیلا خیراندیش

اشتراک :
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


دیدگاه کاربران
زیبا
 ارسال شده در : شنبه 18 شهریور 1402

عالی بود خیلی ساده و واضح هر کسی کاملا متوجه میشه سپاسگزارم از شما

زهرا
 ارسال شده در : جمعه 26 خرداد 1402

سلام کاربردی بود ممنون

رها
 ارسال شده در : یکشنبه 21 خرداد 1402

بسیار کاربردی بود ممنون تابلو با رنگ قالب آبی و قاب فلز بژ. زنی که روی سرش اشعار حافظ نوشته شده کدام جهت بهتر است.

محمد ورکه رودی
 ارسال شده در : جمعه 07 بهمن 1401

بسیار زیبا و عالی سپاس

فرا آراسته
 ارسال شده در : جمعه 28 آبان 1400

عالی و کاربردی🌺

شایگان
 ارسال شده در : دوشنبه 29 شهریور 1400

واقعا کاربردی و عاااااالی

بهار
 ارسال شده در : جمعه 07 شهریور 1399

ممنون بابت توضیحات کامل و کلیدی تون خیلی عالی بود لذت بردم

فرزانه
 ارسال شده در : چهارشنبه 29 مرداد 1399

تقريبا ميتونم بگم ٧٠ در صد پيجهاي فنگ شويي رو خوندم فوقالعاده راحت و قابل درك فوقالعاده كامل و ساده توضيح دادين واقعا ممنون